Dedektör kullanımı • Dedektör Bizde

Dedektör kullanımı

Dedektör kullanımında bilir kişi ile eğitim esastır. Bir dedektör kullanımına başlamadan önce muhakkak satıcınızdan söz konusu satın aldığınız dedektörü size öğretmesini talep ediniz. Dedektörler marka ve modele göre değişiklik göstermekte, kullanım koşulları da buna bağlı olarak değişmektedir. Bu yüzden dedektörü kullanmadan önce bilir kişi ile denemeler pratikler yapılmalıdır. Öyleki karışık bir yapıya sahip olan dedektörlerin öğrenilmesi aylar almaktadır. Özellikle Derin DEFİNE Dedektörler hassas aletler olduğundan dolayı yavaş hareketlerle ince ince taranan toprak ile dedektör arasında ki başlık mesafesi maximum 10 cm kadar olmalıdır.

Satın aldığınız dedektörün kendi dilinizde olması size kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Kendi dilinizde olmayan dedektörler için firmanıza Türkçe dil paketi yada türkçe kullanım kılavuzu talebinde bulunabilirsiniz.

Kullanım kılavuzunu üşenmeden okuyun öyle ki bilmediğiniz çok şey öğreneceksiniz. dedektörler bilgisayarlar gibi kolay anlaşılır cihazlar değildirler. Bir bilgisayarı aldığınızda kullanım klavuzunu okumaya çokta yeltenmeyebilirsiniz. Bu size çok fazla bilgi kaybı yahut zaman kaybı yaşatmaz fakat dedektörlerde durum böyle değildir! bir dedektörün kullanım klavuzunu okumamış kişi ayaklarının hemen altında olan altını fark edemediği görülmüştür.

DEDEKTÖR BİZDE EKİBİ OLARAK BİZİM DÜŞÜNCEMİZE GÖRE, AYRINTILI PRATİK KULLANIM EĞİTİMİ VERİLMEDEN, SATILMIŞ OLAN CİHAZLARIN MÜŞTERİ İÇİN BİR KAZMA VEYA BİR KÜREKTEN HİÇ BİR FARKI YOKTUR!!!